Senoviniai daiktai – ne tik daiktai
Man svarbu ir įdomu, kad kiekvienas senovinis daiktas turi savo pasakojimą, savo kelią, savo istoriją. O juk istorija tai mes, tai atmintis, tai vertybė. Praeities kartų sukaupta kultūrinė patirtis neturėtų būti prarasta ar iššvaistyta, nes kolektyvinė visuomenės atmintis – ateities pamatas.
Senoviniai daiktai daugeliui sukelia nostalgiją. Paprastai tai tokie sendaikčiai, kuriuos žmogus dar prisimena, turėjo kažkada pats ar matė savo artimųjų namuose. Tai – geri prisiminimai, todėl turėdami tokį daiktą, vėl norime patirti tokį pat gerą jausmą, kurį patyrėme kažkada. Daiktai iš praeities suteikia ir saugumo, užtikrintumo jausmą. Jei turi kažką, kas išgyveno dešimtmečius ar net šimtmečius ir dabartiniam žmogui yra įdomūs, pageidaujami, imi galvoti, kad ir tu neišnyksi be pėdsako, nebūsi užmirštas.
Išliekamoji vertė
Dabartinės mūsų vienkartinės planetos gyvenimo, greito vartojimo kultūros fone seni daiktai atrodo netgi keistai. Jie daryti ilgam, visam gyvenimui, yra patvarūs ir ilgaamžiai, kas aktualu dabar, vis labiau plintant tvarumo idėjoms. Be to, jų vertę sudaro ne tik sukaupta teigiama energetika, bet neretai ir meninė istorinė vertė.
Energetika
Kiekvienas daiktas, jei jis praeityje jau kažkam priklausė, turi savo energetiką. Visi be išimties daiktai kaupia mintis, jausmus, aistras, kažkada valdžiusias jų šeimininkus. Senus daiktus gaubia ypatingas fonas. Jie perėmė jį gaminusių senovės meistrų įdėtą meilę, tačiau niekas negali pasakyti, kiek ilgai daiktai išlaiko kažkada sukauptą energiją, juk jeigu ji nuolatos nepapildoma – išblėsta. Todėl neturėtų baimintis tie, kurie baiminasi, kad daiktas galbūt yra buvęs „negerose rankose“.
Įtaka žmogui
Senoviniais daiktais besidomintys žmonės žino, jog jie žmones auklėja, moko dėmesingumo, pagarbaus elgesio su daiktais, o susidomėjimas daikto kilme perauga į susidomėjimą istorija. Senovė suteikia vidinę ramybę, skatina kurti, lavina vaizduotę. Senoviniai daiktai žmogų veikia kur kas stipriau negu šiuolaikinio dizaino interjero elementai.